Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret52098
Saat
Hava Durumu

Başkan Ünüvar’dan Festivale Davet

Gülnar Kültür, Yöresel Ürünler Festivali ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları 30 Ağustos 2019 Cuma günü düzenlenecek. Festivalde ünlü sanatçıların yanı sıra yerel sanatçılar da sahne alacak.

Festival, 09:00 Hükümet Konağı önünde çelenk sunma programı ile başlayacak. Çarşı merkezinde devam edecek olan festivalde saat 16:00’da açılış konuşmalarının ardından yerel sanatçılar sahne alacak. Festival 19:00’da Fatihhan şiir dinletisi, 19:30’da Yörükoğlu Selim Konseri, 21:00’da Sami Çelik Konseri, Üzüm,elma ve Badem üreticilerine Ödül ve Plaket Sunumu ve son olarak da saat 22:30’da  Hüseyin Kağıt konseri ile son bulacak.

 “GÖNÜLLER BİRLEŞECEK”

Festival ile alakalı açıklamalarda bulunan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar,   Gülnar Kültür, Yöresel Ürünler Festivali ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları münasebetiyle herkesi Gülnar’a davet etti. Başkan Ünüvar açıklamasında, 30 Ağustosta yapılacak festivalin amacının hem halkı kaynaştırmak, hem de yörede yetişen ve kendine has özellikleri olan ürünleri Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak olduğunu belirtti.

Başkan Ünüvar “Bu yıl da dolu dolu bir festival programıyla siz değerli vatandaşlarımızın huzuruna çıkmaya çalıştık. Amaçlarımızdan biri ürünlerimizin yeni pazarlarla açılarak hem üretim alanlarımızı genişletmek hem de üreticilerimizin kazanmasını sağlamak. Festivalimizi daha coşkulu ve kapsamlı hale getirdik. Festival tarihimizi 30 Ağustos olarak belirledik. Bu sayede Zafer Bayramı kutlamalarımızı da gerçekleştireceğiz. Etkinlikte halk oyunları gösterileri, yerel sanatçılar konserleri olacak. Ayrıca bütün bu etkinliklerimizin hemen ardından Sami Çelik ve Hüseyin Kağıt sanatçımızı halkımızla buluşturacağız. Sami Çelik ve Hüseyin Kağıt konseri ile halkımıza eğlenceli, coşkulu bir gece yaşatacağız. Umarım ki bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki yıllarda daha büyük organizasyonlara öncelik eder. Dileriz tüm hemşehrilerimiz ve ilçemize gelecek olan misafirlerimiz buradan güzel anılarla ayrılır. Dileriz, sıkıntıda olan esnafımıza katkısı olur, Türkiye'nin en güzel köşelerinden biri olan Gülnar’ımızın tanıtımına katkıda bulunuruz. Doğal güzelliklerin iç içe olduğu, dayanışmanın ve kardeşliğin en güzel örneğinin yaşandığı, gönülleri birleştiren Gülnar Kültür, Yöresel Ürünler Festivalimize ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

 

 

 506 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın