Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret52100
Saat
Hava Durumu

Başkan Ünüvar’dan 10 Kasım Mesajı

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilme ve O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığına saygı gösterme günü olduğunu kaydetti.

Ünüvar’’Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Biliyoruz ki bugün, Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgürce attığı her adımda,  fikri ve vicdanı hür yetiştirilen her nesilde Ata’mızın sonsuz emeği vardır. Atatürk, dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksunluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirmiş, bizlere geniş ve aydınlık bir ufuk emanet etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti`nin güç kaynağı, kahramanımız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün,``Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir`` sözü, hepimize çok anlamlı mesajlar veriyor.

Bugün bizlere düşen görev; kazanımlarımızı koruyarak, çağdaşlıktan, laiklikten, özgürlüklerimizden asla bir adım bile geriye düşmeyerek, aldığımız emaneti daha da ileri boyutlara taşımaktır. Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin, Atamızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadele asla bitmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum’’dedi.109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın