Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret52100
Saat
Hava Durumu

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ARTIK GÜLNAR’DA

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ARTIK GÜLNAR’DA

  Mesleki yeterlilik Belgelendirme Kuruluşu olan, Avrupa Belge ile Gülnar Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında İlçemizde Özellikle yapılmakta olan Akkuyu Nükleer Güç santrali ve Diğer inşaat sektörlerinde Çalışmak isteyen vatandaşlarımızın karşısına çıkan engellerden ve kanunen alınması zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları ilçemizde yapılacaktır. Bu çalışmalara dönük alt yapı çalışması Belediyemiz tarafından ilçemizde hazırlanmıştır.

 Zaman zaman Nükleer santral inşaatından ilçe belediyemizden şantiyede çalıştırılmak özere Betonarme Demircisi- İnşaat işçisi- Panel Kalıpçısı talepleri olmaktadır. Özellikle bu çalışmanın amacı da siz vatandaşlarımızın nükleer santral inşaatında istihdamına yardımcı olmaktır. İlçe sınırlarımız içinde olan bu iş olanaklarından siz değerli vatandaşlarımızın azami derecede faydalanmanızı temin etmektir.İş ihtiyacı olan vatandaşlarımızın İlk etap da Teşvik kapsamında olan ve Müracaatı alınacak üç meslek; Betonarme Demircisi (Seviye 3),Panel Kalıpçısı(seviye 3) ve İnşaat işçisi (Seviye 2) Mesleki yeterlilik Belgesi verilecektir. İlerleyen zaman diliminde yeteri talep olması halinde de diğer mesleklerde de bu hizmetin alt yapısı Gülnar halkı için hazırlanacaktır.

Bilgi ve Müracaat için Belediyemize Gelerek forum doldurabilir ya da 0535 442 9860 Nolu telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

1.1 MESLEK TANIMI

Panel Kalıpçı (Seviye 3); iş sağlığı ve güvenliği ile çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, panel ve diğer kalıp yüzey malzemelerini kullanarak kalıp ve kalıp iskelesi kuran, söken, temizlik ve bakımını yapan ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.

1.1 MESLEK TANIMI

İnşaat İşçisi (Seviye 2); iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, inşaat sahasında gerekli iş güvenliği kuralları içinde ve bilincinde hareket eden , çalışma sahasında;işlevini tamamlamış çalışma verimini etkileyen gereği olmayan malzemelerin sahadan uzaklaştırılması, teknik yeterlilik gerektirmeyen işlerin aksamadan ilerlemesini sağlamakla görevli saha elemanı.

1.2 MESLEK TANIMI

Betonarme Demircisi (Seviye 3); iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, iş organizasyonu yapan, projesine göre; betonarme elemanların donatılarını hazırlayan, donatı ön üretimi ve montajını yapan, hazırladığı donatıları kontrol eden, beton dökümüne nezaret eden ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.240 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın