Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret51308
Saat
Hava Durumu

Gülnar Belediyesi, Gülnar’da sosyal ve kültürel hayatı canlı tutmak, birlik ve beraberliği arttırmak amacıyla kültürel faaliyetlerine devam ediyor.

Gülnar Belediyesi Kültür Hizmetleri Etkinlikleri kapsamında organize edilen Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu ekibi tarafından çocuklara sahnelenen ‘Temiz Dişler Ülkesi’ adlı tiyatro oyunu oynandı.

Kültür Merkezinde ve Zeyne Mahallesinde sahnelenen Ünal Çeken’in yazıp yönettiği  oyuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Hem eğitici hem de eğlendirici nitelikler taşıyan oyun çocuklar tarafından ilgiyle izlendi. Diş fırçalama alışkanlığının küçük yaşlardan itibaren kazanılmasına vurgu yapan oyun, minik izleyicilerden tam not aldı. Oyun sonunda tüm öğrencilerle Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu ekibi, sahnede birlikte dans ettiler ve öğrencilere diş fırçaları hediye ettiler.

Tiyatro oyunu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar; “Belediye olarak ilçe halkımızın huzuru, mutluluğu ile sanatsal, kültürel ve sosyal gelişimi konusunda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Bu düşüncede çocuklarımız için bir dizi tiyatro etkinliği düşündük. Çocuklarımızı sevindirmek istedik. Ankara Orta Oyunu Tiyatro Grubu’nun hazırlamış olduğu “Temiz Dişler Ülkesi” adlı çocuk tiyatro oyununu Kültür Merkezinde ve Zeyne Mahallemizde sergilenmesine olanak sağladık. Çocuklarımız tiyatro oyununu izleyerek hem mutlu oldular hem eğitici bir oyun izlediler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca tiyatro ekibimizin akşam saat 19:00’da sergileyeceği “İstiklal Yolu” adlı tiyatro oyununa tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu ekibi; “Gülnarlı çocuklarla bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti. Bize bu olanağı sağlayan Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar’a teşekkür ederiz” dediler.258 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın