Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam73
Toplam Ziyaret52101
Saat
Hava Durumu

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Toplumun temelini aile, ailenin de temelini kadınların oluşturduğunu belirten Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; ““Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir.

Kadınlar, Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk Milleti'nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların sahip olduğu özgürlük, toplumda taşıdığı saygınlık, üretim ve yönetimdeki yeridir.

Kadına yönelik şiddeti de nefretle kınadıklarını belirten Başkan Ünüvar; “Ne yazık ki günümüzde yaşanan ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Cinayetleri’ halen en utanç verici insan hakları ihlallerindendir. Biz erkekler unutmamalıyız ki, bizi dünyaya getiren de bir kadındır. Bu sorunların yaşanmaması için herkese önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, fedakarlıklarını hiçbir zaman esirgemeyen doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın