Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret62063
Saat
Hava Durumu

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

 

DEZENFEKTE, İLAÇLAMA VE DENETLEME ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Hastalıklardan arınmış, Koronavirüse karşı önlem amaçlı, daha sağlıklı bir yaşam alanı için tedbiri elden bırakmayan Gülnar Belediyesi, camiler, türbeler, pazar yerleri, oyun parkları, resmi kurumlar gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı yerlerde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarını artıran Gülnar Belediyesi, ilaçlama için gelen talepleri de geri çevirmiyor. Ayrıca Gülnar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve Gülnar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan lokantalar, fırınlar, kasaplar, pastaneler ve gıda satışı gerçekleştiren iş yerleri denetimi yapıldı. Ekipler, ayrıca hijyen kuralları hakkında da hatırlatma yaparak, uyarılarda bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; “Gülnar Belediyesi olarak koronavirüs hastalığına karşı önlem çalışmalarımıza devam ediyoruz. Devletimiz ve bizler gerekli müdahaleleri yapıyoruz, vatandaşlarımızın da üzerine düşeni yapması gerekiyor. Türkiye’de vaka sayısı maalesef artıyor. Kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmamız gerekiyor.

Koronavirüs; temas yoluyla insandan insana bulaşıyor. Bu nedenle teması ne kadar azaltırsak, virüsü de o kadar kolay ve çabuk yenebiliriz. Bu nedenle kalabalık ortamlardan uzak durmalı, mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmamalıyız. Devletimizin ve hükümetimizin belirlediği bir takım kurallara da mutlaka uymalı, kendimizi, ailemizi ve başkalarını riske atacak şeylerden uzak durmalıyız.

Hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum.” dedi.166 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın