Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret47899
Saat
Hava Durumu

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

21 Mart Nevruz Bayramı'nda, baharın bolluk, bereket, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini dileyen Başkan Ünüvar, mesajında şunları kaydetti: "Nevruz Bayramı, Türk milletinin milli bir bayramı olmasına rağmen, maalesef belli kesimler tarafından amacından saptırılıp kutlanmaktadır. Nevruz, Türk milletinin geçmişinden gelen, Türk milleti ile özdeşleşmiş bir milli bayramdır. Yani Nevruz'u tanımayan, yaşatmayan herhangi bir Türk devleti veya topluluğu yoktur.

Bizler de kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşatmalı, bizden sonraki genç nesillere miras olarak bırakmalıyız. Çünkü bizler kültürümüzle ileriye gidecek, yaşattığımız değerlerle var olacağız.

Bu konuda bizlere çok büyük görevler düşüyor. Bizler tarihinde nice zaferler kazanmış, nice badireler atlatmış bir ecdadın torunları olarak atalarımızın aziz hatıraları ve bizlere emanet bıraktıkları, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren tüm değerlere sonuna kadar sahip çıkacağız.  Bu vesileyle baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı’nı yürekten kutluyor, baharın bolluk,  bereket, huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum’’ dedi. 144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın