Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret57492
Saat
Hava Durumu

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü Koronavirüs tedbirleri kapsamında Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kutlandı.

Kutlama programı saygı duruşu akabinde istiklal Marşının okunmasıyla başladı.   İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI, Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR ve Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Tugay ÇATLI bütün katılımcıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Kutlamanın ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI yaptı.

İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI yaptığı konuşmada; “ Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek Milli Mücadelemizin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük Türk Milletinin tarihte benzerine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak kurmuş olduğu Cumhuriyet; Tük Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük işlerden biridir. Cumhuriyetimizin kuruluş merhaleleri ise şanlı tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri olmuştur. İşte bu mücadele; yakılmış, yıkılmış ve işgal edilmiş bir coğrafya üzerinde yeniden dirilişimizin en net ifadesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygu ve amaç etrafında birleşerek bugünlere gelen aziz milletimiz bugünde aynı ruh ve inançla yaşadığı tüm olumsuzluklara karşı göğüs germekte ve tüm mağdur ve mazlum milletlere umut kaynağı olmaya devam etmektedir. Cumhuriyetimizin geleceği olan gençler; Atatürk’ün “Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta, güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.” Sözünü unutmayınız! Çünkü bu kutsal miras; fikren, ilmen, ruhen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli fertlerin omuzlarında aydınlık geleceğe doğru emin adımlarla taşınmaktadır. Tüm bu duygularla Cumhuriyetimizi ayakta tutan aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan toprağını kanıyla sulayan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Kutlama öğrencilerin günün anlamı ve önemine yönelik şiirler okumasıyla devam etti.

İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI, Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR ve Cumhuriyet Başsavcısı Tugay ÇATLI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ‘Cumhuriyet ve Demokrasi’ konulu yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler.

Kutlama programı ödül töreninin ardından son buldu.44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın