Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret57479
Saat
Hava Durumu

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Gülnar’da Yassıbağ Göleti çevresine 5.000 adet lavanta ve 100 adet boylu servi fidanımızı toprakla buluşturduk.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes' kampanyası çerçevesinde Gülnar ilçesinde 5100 fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen “11 Milyon Ağaç: Bu gün fidan, yarın nefes” kampanyası çerçevesinde  Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünün koordinesinde ilçemizde de gerçekleştirilen fidan dikim törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI, Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Tugay ÇATLI, Cumhuriyet Savcısı Sayın Tuğçe BÜYÜKBAŞ, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Sayın Celal KADİM, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Tevfik Kalemci, Gülnar Orman İşletme Müdürü Sayın Muharrem ŞAHİN, Kent Konseyi Başkanı Sayın Selami BAĞCA ve kurum amirleri katılım sağladılar.

İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI etkinlikte yaptığı konuşmada “ Peygamber efendimizin hadisiyle konuşmama başlamak istiyorum. Bir ağaç dikenin ve o ağacın doğaya, insana ve hayvana faydası olan kişinin hanesine sadaka yazıldığını kabul eden bir peygamberin ümmeti olmaktan şeref duyuyoruz. Bununla birlikte Fatih Sultan Mehmet Han’ın söylediği gibi ağaç kesmeyi insan katletmeye benzeten ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi Ormansız yurdu vatan saymayan bir ecdadın torunları olmaktan da gurur ve şeref duyuyoruz. Bugün burada Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli Ağaçlandırma Günü olarak belirlediği bir günde Türkiye genelinde 83 milyon fidan dikmek için bizlerde Gülnar halkı olarak bu taşın altına elimizi koyuyoruz. Bu gün burada Tüm Türkiye’de olduğu gibi fidanlarımızı toprakla buluşturacağız Yassıbağ Göletinde emeği geçen Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza, Orman İşletme Müdürümüze, personellerine ve şu anda Edirne’de görev yapan önceki İlçe Kaymakamımız Sayın Ekrem GÜNGÖR’e teşekkür ediyoruz” dedi

Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR etkinlikte yaptığı konuşmada; 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlanıyor. Ülkemizde çok fazla yangın olduğu için ülkemizin gerçekten ihtiyacı olan özel bir gün oldu. İnsanların birlik beraberliğini, vatanseverliğini gösterebileceği bir gün oldu. İnşallah bu günleri Covid-19 hastalığını yendiğimizde halkımızla ülkece büyük bir coşkuyla daha güzel şekilde gerçekleştiririz. Bizler Eski Kaymakamımız Sayın Ekrem GÜNGÖR, Kent Konseyi Başkanımız Selami BaĞCA, Orman İşletme Müdürümüz Muharrem ŞAHİN ile birlikte daha önce bu alanda incelemelerde bulunarak bir proje yaptık. Gölet çevresine yürüyüş yolu kazandırdık. İlerleyen zamanlarda yukarıdaki mesire alanımızla bu alanımızı birleştirerek güzel bir mesire alanı yapacağız. İnşallah halkımızın ihtiyacı olan, İçerisinde 20 adet bungalovun bulunduğu, göletimizde ördeklerin, kazların bulunduğu, diktiğimiz lavanta fidanlarıyla güzel bir mesire alanı oluşturacağız. Ben bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Yunus Emre BAYRAKLI’ya, Önceki İlçe Kaymakamımız Ekrem GÜNGÖR’e, Orman İşletme Müdürümüz Muharrem ŞAHİN’e, Kent Konseyi Başkanımız Selami BAĞCA ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Fidan Dikme etkinliğimiz hayırlara vesile olsun” dedi.

Orman İşletme Müdürü Muharrem ŞAHİN ise konuşmasında desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI, Belediye Başkanım Alpaslan ÜNÜVAR ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Yassıbağ Gölet çevresinde katılımcılar tarafından 5100 adet fidan toprakla buluşturuldu.

 

 51 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın