Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret1228344

Saat

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR, TBMM’nin 101. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında tüm dünya çocuklarının bayramını kutlayan ÜNÜVAR, “Çocuklarımızın hedeflerine ulaşması ve ülkesine faydalı olması en büyük arzumuzdur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk kurulduğu 23 Nisan 1920 gününü aynı zamanda geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza da bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan 1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, milletimizin yeniden şahlanışının timsalidir. ’Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, dünyada eşine az rastlanır bir maziye ve büyüklüğe sahiptir. Varlığını hürriyetine adamış bir milletin temsil edildiği; milli iradenin kalbi Meclisimizin açıldığı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hatta bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Ayrıca bugünün bayram sayılmasında önemli rol oynayan 1. Dönem TBMM’nin Gülnarlı Milletvekili Ahmet Şevki Bey (Göklevent ) TBMM’nin açılışının 1’inci Yıldönümünde, bu günün bayram sayılması hakkında Başkanlığa verdiği önergesi, arkadaşının verdiği önerge ile birleştirilerek 23 Nisan günü (112) Sayılı Kanunla Ulusal Bayram olarak kabul edildi.

Bu özel günün çocuklarımıza armağan edilmesi ülkemizin emin ellerde olacağının bir göstergesidir. Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Bu duygu ve düşüncelerle İlk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan'da ulusal egemenliğimizi bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor,  sevgili çocuklarımıza, dünya üzerindeki ilk ve tek bayramların da neşeli, huzurlu ve başarılarla dolu bir hayat diler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıldönümünü ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu