Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret1221937

Saat

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Kadir Gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kur'an-ı Kerim'de, "Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır" mealindeki ayetle, bu gecenin bir ömre bedel eşsiz fırsatlarla dolu olduğuna işaret edilmektedir vurgusu yapan Başkan Ünüvar, mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Allah'tan bir bağış, Peygamber'den bir armağan gibi gelen Kadir gecesi, Yüce Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Orucun şifa saçan ellerinde sonsuz mükafatların sunulduğu bu gece, insanlık alemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesidir. Bu yönü ile bütün kutlu zamanların en değerlisi, mübarek gecelerin en anlamlısıdır.

Kadir gecesi bir değerlendiriş, bir karar ve bir hüküm gecesidir. Kuran'ın övdüğü bir gecedir. Çünkü Kuran'ın indiği gecedir Kadir Gecesi. Anlamını ve değerini yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'den alan bu gecenin faziletinin ve kıymetinin bilinmesi, ancak Kuran'a samimiyetle yönelmek, onun insanlığa sunduğu ilahi mesajlarını okumak, anlamak, düşünmek ve yaşamakla mümkün olacaktır.

Rahmet ve merhamet kapılarının sonsuza kadar açıldığı, duaların kabul olduğu bu mübarek gecenin bereketinden nasiplenmeyi, güzelliklerle dolu bu feyizli anları değerlendirmeyi Rabbim cümlemize nasip etsin. Kadir Gecesi'nin milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa iyilikler, güzellikler ve bu zor günlerde en önemlisi sağlık getirmesini diliyorum” dedi.77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu