Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret1228341

Saat

GÜLNAR’DA ELMA HASADI BAŞLADI

Elma üretiminde aromasıyla, doğallığıyla önde gelen Gülnar ilçemizde elma hasadı dönemi başladı.

İlçemizde yayla şartlarında yetiştirilen elma, kalitesi ile öne çıkıyor. İlçemizin yayla şartlarına sahip olması ve taban suyu seviyesinin uygun olması nedeniyle elma yetiştiriciliğinde sulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Elmaların kıraç (Sulamaya ihtiyaç duyulmadan ) olarak yetişmesinden dolayı, tadı ve rengi ile büyük beğeni toplayan Gülnar Elma’sında İlçe genelinde yaklaşık 80.000 ton rekolte beklenmektedir.

Gülnar İlçesi Demirözü Mahallemizde Gülnar Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI, Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Gülnar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Ali Nazım EKEN, Gülnar Ziraat Odası Başkanı Sayın Hacer Emiş IŞIK, Demirözü Mahalle Muhtarı Sayın Hüseyin UYAR, Kurum personelleri ve üreticilerin katılımıyla hasat şenliği gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Bugün Demirözü mahallemizde lezzeti ve rengiyle büyük beğeni toplayan Gülnar Elmasının hasat açılışını yaptık ve elma bahçesine girerek yılın ilk ürünlerini topladık. Elma hasadının yöremize bereket getirmesini diliyor, üreticilerimize bol kazançlı bir dönem diliyorum” dedi.

Üreticinin yanında olduklarını kaydeden Gülnar Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR " İlçemizde yayla şartlarında yetiştirilen elma, kalitesi ile öne çıkıyor. İlçemizin yayla şartlarına sahip olması ve taban suyu seviyesinin uygun olması nedeniyle elma yetiştiriciliğinde sulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Elmaların kıraç olarak yetişmesinden dolayı Gülnar elması, tadı ve rengi ile büyük beğeni topluyor. İlçemiz genelinde ise yaklaşık 80.000 ton rekolte sağlanıyor. Gülnar’da üretim yapan, bu üretimde emeği geçen herkesle bir arada olmaya gayret ediyoruz. Bugünde Demirözü mahallemizde elma bahçesine girerek üreticilerimiz ile birlikte elma hasadını gerçekleştirdik. Gülnar Belediyesi olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Gülnar Belediyesi tüm imkanlarıyla üreticinin yanında olmaya devam edecek. Tüm üreticilerimize bereketli kazançlı bir sezon diliyorum. Misafirperverliklerinden dolayı Demirözü Mahalle Muhtarımız ve kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.71 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu