Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret1213424

Saat

Belediye-İş Sendikası ile Gülnar Belediyesi arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Sendika adına Sayın Sinan ABBASOĞLU, Gülnar Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi imzalanarak işçilerin yüzü güldürüldü.

Başkanlık makamında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesine Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar, Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Genel Sekreteri Sinan Abbasoğlu, Gülnar Belediyesi İşveren Temsilcisi Ali Öner, Sendika Disiplin Kurulu Üyesi ve sendika yöneticisi Zeynep Şen, Sendika Temsilcileri Uğur Kasap, Ayşe Şimşek ve Emre Sağ katıldı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından açıklamada bulunan Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR; “ Her iki tarafı da memnun eden bir sözleşmeye imza atmış bulunmaktayız. İşçilerimizin haklarını korumak için elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Görüşmeler sırasında belirlediğimiz oran, belediyemizin imkânları dâhilindeki en üst orandır. İnşallah, ilerleyen zamanlarda daha iyi sözleşmelere imza atarız. Biz her zaman emeğin, emekçinin yanındayız. Belediye olarak kasamıza giren her kuruşun en adil şekilde harcanmasına özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana işçilerimizin maaşını, ikramiyelerini ve sigorta primlerini düzenli ödüyoruz. İlçemize beraber yaptığımız hizmetlerde önemli katkıları olan işçilerimizin sevinçte ve kederde her zaman yanındayız. Toplu iş sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sözleşmenin 3 yıllık olduğunu söyleyen Sayın Sinan ABBASOĞLU sendika adına yaptığı açıklamada; “Bir Toplu İş Sözleşmesini daha işçinin lehine sonuçlandırmanın haklı onuru ve gururunu yaşıyoruz. Her iki tarafı da memnun eden bir sözleşmeye imza atmış bulunmaktayız. Yapılan sözleşme ile işçilerimizin maaşlarında ve sosyal haklarında önemli derecede iyileştirmeler yapıldı. Bugün burada işçi ve emekçi kardeşlerimizin yüzündeki mutluluğun, memnuniyetin sebebi olabildiysek, Belediye-İş ailesi olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmişiz demektir. Sözleşme süresince olumlu ve anlayışlı tutum sergileyen, işçi ve emekçinin her zaman yanında olduğunu bizlere bir kez daha gösteren Gülnar Belediye Başkanı Sayın Alpaslan ÜNÜVAR’ a, Sendikam ve üyelerim adına teşekkürler eder, sonsuz şükranlarımı sunarım. Toplu İş Sözleşmemiz her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun” dedi.34 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu