Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret1213428

Saat

Gülnar’da Şehit ERTUĞRUL ULUPINAR ve Tüm Şehitler Anısına Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif Okutuldu

Gülnar Belediyesi organizasyonuyla, Şanlıurfa/Akçakale’ de şehit düşen Milliyetçi Hareket Partisi Gülnar Eski İlçe Başkanımız, belediye personelimiz Nebi ULUPINAR’ın oğlu Şehit ERTUĞRUL ULUPINAR ve tüm şehitlerimizin anısına, Kuran-ı Kerim ve Mevlid- i Şerif okutulup, yemek ikramı yapıldı.

Öğle namazına müteakip belediye düğün salonunda düzenlenen programda   Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerin anısına okutulan mevlidin ardından, şehitler için dua edildi.

Mevlid-i Şerif programına; Şehidimizin annesi Şadiye ULUPINAR, babası Nebi ULUPINAR, kardeşleri Alperen ve Satuk Buğrahan’ın yanı sıra, Gülnar İlçe Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI, Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Erdemli Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem TOLLU, Anamur Belediye Başkanımız Sayın Hidayet KILINÇ, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Abdullah KALAYCIOĞLU, İlçe Müftüsü Sayın Yusuf KAYA, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitler için okutulan Kuran-ı kerim ve mevlid-i Şerif programının sonunda vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI programda yaptığı konuşmada “ Öncelikle Ertuğrul kardeşimizin şehadete ermesinin yedinci gününde bizleri burada buluşturan Gülnar Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Geçen hafta Pazar günü Şehidimiz Ertuğrul ULUPINAR’ı Gülnar’a yakışır bir şekilde son yolculuğuna uğurladık. Vatanı için canını feda eden şehidimizi hiç unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en kıymetlileri şehitlerimiz, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizdir. Biz artık şehidimizin ailesinin kardeşleriyiz, ailesinin bir ferdiyiz. Şehidimiz Ertuğrul ULUPINAR’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR programda yaptığı konuşmada; “ Gülnar Belediye Başkanı olarak Şehidimiz Ertuğrul ULUPINAR’ın amcası olarak duyarlılık gösterip buraya geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Vatanı için canını feda eden şehidimizi hiç unutmayacağız. Ben Türk’üm diyen herkes gibi Gülnar’da yaşayan tüm vatandaşlarımız olarak Ertuğrul kardeşimizin yerini doldurmaya hazırız. Şehitlerimiz her zaman olduğu gibi bugünde, yarınlarda da yüreğimizde yaşamaya devam edeceklerdir. Şehitlerimize minnettarız. Kıymetli Şehit ailelerimizin her zaman yanındayız.  Şehidimiz Ertuğrul ULUPINAR ve şehadete eren kahraman askerlerimize bir kez daha Allahtan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum “dedi.44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu