Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret1228342

Saat

BAŞKAN ÜNÜVAR’DAN 12 MART MESAJI

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan ÜNÜVAR mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Her sözcüğünde, her mısrasında ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu haykıran destansı bir şiirdir İstiklal Marşımız. İlk sözcüğünden son sözcüğüne kadar sarsılmaz bir inancın, zorluklara başkaldırının, birlik ve beraberliğin ilmek ilmek işlendiği duygu yüklü bir şaheserdir. Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kazandığımız kurtuluş savaşımızın bir özetidir. Ancak, Mehmet Akif gibi bir vatan ve özgürlük aşığının yazabileceği bir şiirdir.

Yurt ve Bayrak sevgisinin, haksızlıklara karşı onurlu direnişin, özgür yaşama tutkusunun, ulusal birlik ve bütünlüğün en yalın ifadesi olan İstiklal Marşımız, bugün de bizleri birbirimize kenetleyen en önemli değerlerimizden biridir. İstiklal Marşının ruhunu oluşturan tüm değerler ulusumuzu sonsuza dek ayakta tutacak en önemli güvencelerdir. Bugün de bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hepimiz; aynı vatan, aynı bayrak, bağımsız bir ülke için tek bir yürek olmalı, birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmemeliyiz.

Bu düşüncelerle, “İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü”nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 101. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu eşsiz marşı armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u, ve bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor  ve Mehmet Akif’in dileğini bir kez daha yineliyorum: “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın..!” dedi.31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu