Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret1228342

Saat

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, 2016 yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, birlik ve beraberlik mesajları verirken, Türk Milletine boyunduruk vurulamayacağını, diz çöktürülemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterildiğini ifade etti.

Mesajında “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türk milleti vardı.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti  teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Darbe girişimi Milletimize, Meclisimize, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, Aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim göz bebeğimizdir.  

Türk Milleti, 15 Temmuz’da tam anlamıyla bir destan yazmıştır. Et ve kemiğin çeliğe, baruta karşı kazandığı zafere hep birlikte şahit olduk. Devlet düşmanları, vatansız hainler o gece büyük bir ders aldı. Söz konusu vatan olduğunda gerisinin teferruat olduğunu tüm dünyaya karşı bir kere daha gösterdik. 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü, devletinin bekası, milletinin selameti için canını darbeci hainlere karşı siper eden milletimizin dosta neşe, düşmana korku verdiği en anlamlı tarihlerden biridir. Bu vesileyle başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle  yad ediyor, gazilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

HAİNLERE MESAJ VERECEĞİZ

Gülnar Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz 2022 Cuma günü Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilecek programda Gülnarlılar olarak Hükümet konağı önünde buluşacağız. Şehitlerimiz için okunacak Kuran-ı Kerim tilavetleri, dualar, 15 Temmuz görüntülerinden oluşan kısa film ve ezgilerle o kara geceyi anacağız. 2016 yılında 27 gün boyunca büyük bir kararlılıkla sürdürdüğümüz demokrasi nöbetlerimizde hainlere karşı bir mesaj daha vereceğiz. Onlara Demokrasi Nöbetinin hiç bitmeyeceğini göstereceğiz. Birlik ve beraberliğimizin her geçen gün daha da kuvvetlenerek arttığını, Türk Milletinin azim ve kararlığının asla yenilemeyeceğini tüm dünyaya karşı yeniden sergileyeceğiz” dedi.26 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu