Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret1228345

Saat

GÜLNAR 15 TEMMUZUN YILDÖNÜMÜNDE TEK YÜREK OLDU

Gülnarlılar 15 Temmuz'un yıl dönümünde ellerinde Türk bayraklarıyla Hükümet Konağı binasının önünü doldurdu.

Gülnar’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, anma etkinliği ve Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşü düzenlendi. Gülnar Kaymakamlığı  koordinesinde düzenlenen yürüyüşe ve programa çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Program Hükümet konağı önünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü fotoğraf sergisi açılışıyla başladı.

Ardından tekbirler eşliğinde merkez camisi önünde başlayan Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşü yapılarak, yürüyüş Hükümet Konağı binası önüne kadar devam etti. 

Programa; İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nazlı Arıkboğa, İlçe protokolü, şehit aileleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Hükümet Konağı önünde gerçekleşen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı okunan Kur’an-Kerim ve İlçe Müftüsü Yusuf Kaya’nın yaptığı dua ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı yaptı.

 Kaymakam Bayraklı yaptığı konuşmada; “Devletimizin ve Milletimizin istikbaline kastetmeye teşebbüs eden hain fetö terör örgütünün kanlı darbe girişimini tarihte eşi benzeri görülmedik bir kahramanlıkla bertaraf eden aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün altıncı yıl dönümündeyiz. Şanlı 15 Temmuz direnişi; Türk Milletinin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik ruhuyla büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının en somut örneklerinden birisi olmuştur. O gece devletimizin ve milletimizin içine sızan ve devleti ele geçirmeye çalışan hain terör örgütü fetö, bu milletin tankını, tüfeğini ve uçağını asker kıyafeti giymiş teröristleri ile necip milletimizin üzerine doğrultmuş, canlarına kastetmiştir. Kahraman milletimiz, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın çağrısı ve liderliğinde tüm farklılıklarını geride bırakarak verdiği şanlı mücadeleyle kahramanlık destanı yazmıştır. Şanlı ecdadımız, vatan aşkı ile Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Mohaç’da, Plevne’de, Çanakkale’de, Sakarya’da, İstiklal mücadelesinde hangi iman ve teslimiyetle ölüme meydan okuduysa, kahraman milletimiz 6 yıl önce bugünde aynı iman ve teslimiyet içerisinde bu vatan için ölüme meydan okumaktan imtina etmeyeceğini göstermiştir.

İşte bunun içindir ki; “Türkiye Aşkına” diye haykırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bayrağı, vatanı, devleti ve milletiyle tektir, bölünemez ve vazgeçilemez !

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor; kahraman gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından 15 temmuz anısına yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlahilerin okunması, 15 Temmuz Darbe girişimi ve fetö ile mücadele ve Güçlü Türkiye konulu sinevizyon sunumu yapıldı. Gülnar Müftülüğü tarafından hazırlanan Ömer Halisdemir adlı tiyatro gösterimi yapıldı.

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü mesajı dinlendi ve saat 00:13’de camilerimizde selaların okunmasıyla program son buldu.

 

 29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu