Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret1228342

Saat

GEÇMİŞ OLSUN GÜLNAR

Gülnar ilçemizin Büyükeceli Mahallesinde dün başlayan, rüzgarın da etkisiyle bugün de devam eden orman yangını kontrol altına alındı. Yangına 11 uçak, 30 helikopter, 138 arazöz ve çok sayıda personel ile müdahale edildi.

Gülnar Belediyemiz de araç, ekipman ve tüm ekipleriyle yangına karşı mücadele etti.

Rüzgarın etkisiyle Silifke ilçemiz Hırmanlı Mahallesine de ulaşan yangından ilk belirlemelere göre 1500 hektar alan zarar görmüş durumda.

Yangının meydana geldiği andan itibaren havadan ve karadan müdahalenin olduğu, gece havanın kararmasıyla havadan müdahaleye, gece görüşlü helikopterler ile devam edildi. Uçaklar ve helikopterler yangın bölgesine yaptıkları çalışmalarla alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmasını engellemek için büyük çaba sarf etti. Yangının kontrol altın alınması için karadan müdahaleler ise aralıksız sürdürüldü.

Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR yaptığı açıklamada; " Gülnar İlçemiz Büyükeceli Mahallemizde dün sabah saatlerinde başlayan yangın verilen mücadeleler sonucunda bugün çok şükür kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Vatandaşlarınızın birlik beraberliği, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Veysel TİRYAKİ’ nin, Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN’ın, İlçe Kaymakamız Sayın Musa AYYILDIZ’ ın, Orman İşletme Müdürlerimizin alevler içerisine kadar giderek koordinasyonu sağlayarak moral olması, yangını yakından takip etmesi, orman çalışanlarımız, itfaiye ekipleri, belediye çalışanlarımız, iki gündür yangın yerine gelen gönüllüler, kumanya ve su getiren vatandaşlarınız, dumandan bayılana kadar yangın hattından dönmeyen çalışanlarımız, Ülkü Ocaklarımız, Gülnar’ın mahallelerinden, Silifke’den, Mersin’den , Akkuyu’dan gelen gönüllü vatandaşlarımız, traktörüne su tankerini takıp gelen vatandaşlarımız, yangının meydan geldiği andan itibaren ülkemizin bütün kamu kurum ve kuruluşları, Stk’lar ve günlerdir canla başla çalışan tüm ekiplerimiz tek yürek olup yangına dur demişledir. Yangının söndürülmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Rabbim Devletimize , Milletimize zeval vermesin.

Bizler de Gülnar Belediyesi olarak, yangının başladığı ilk andan şu ana kadar yangın bölgesindeyiz. Yangına iş makinesi, ekipman ve personel desteği sağladık. Bunların yanı sıra ekiplerimiz tarafından yangınla mücadele eden tüm ekiplerimizin yiyecek ve su gibi temel ihtiyaçları karşılandı. Ekiplerimiz şu anda soğutma çalışmalarında da bulunuyor.

Yangının söndürülmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Rabbim Devletimize, Milletimize zeval vermesin.

Ayrıca iki gün boyunca yangında canla başla çalışan, yangını yakından takip eden, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Veysel TİRYAKİ, Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN’a, İlçe Kaymakamımız Sayın Musa AYYILDIZ’a, Mersin Orman Bölge Müdürümüz Sayın Mustafa YALÇIN’a, MHP İl Başkanımız Sayın Zeynel Uğur GÖLGELİ’ye, milletvekillerimize, Gülnar Orman İşletme Müdürümüz Sayın Muharrem ŞAHİN’e, MHP ilçe Başkanımız Sayın Celal KADİM’e, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Tevfik KALEMCİ’ye, Ülkü Ocakları Gülnar İlçe Başkanımız Sayın Fatih KİRAZ’a, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Rıdvan GÜLEÇ’e, canı pahasına çalışan tüm ekiplerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Acımız çok büyük. Can kaybının olmayışı tek tesellimizdir. Rabbim beterinden saklasın. Rabbim, birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Rabbim ilçemizi, ülkemizi, milletimizi her türlü afetlerden, felaketlerden korusun” dedi.26 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu