ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret1248230
ÜYELİK

Başkan Ünüvar’dan 12 Mart Mesajı

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ünüvar mesajında şu ifadelere yer verdi:

Her sözcüğünde, her mısrasında ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu haykıran destansı bir şiirdir İstiklal Marşımız. İlk sözcüğünden son sözcüğüne kadar sarsılmaz bir inancın, zorluklara başkaldırının, birlik ve beraberliğin ilmek ilmek işlendiği duygu yüklü bir şaheserdir. Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kazandığımız kurtuluş savaşımızın bir özetidir. Ancak, Mehmet Akif gibi bir vatan ve özgürlük aşığının yazabileceği bir şiirdir.

Yurt ve Bayrak sevgisinin, haksızlıklara karşı onurlu direnişin, özgür yaşama tutkusunun, ulusal birlik ve bütünlüğün en yalın ifadesi olan İstiklal Marşımız, bugün de bizleri birbirimize kenetleyen en önemli değerlerimizden biridir. İstiklal Marşının ruhunu oluşturan tüm değerler ulusumuzu sonsuza dek ayakta tutacak en önemli güvencelerdir. Bugün de bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Siyasi görüşlerimiz, inançlarımız, değer yargılarımız farklı olabilir. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hepimiz; aynı vatan, aynı bayrak, bağımsız bir ülke için tek bir yürek olmalı, birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmemeliyiz.

Milletimiz, Akif’in ruhuna sahip bu ülkenin sorunlarını kendine dert edinmiş dava insanlarının hizmet aşkıyla daha güzel bir geleceğe doğru, birlik ve beraberlik içinde yürüyüşünü emin adımlarla sürdürecektir.

Bu düşüncelerle, “İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü”nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 99. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu eşsiz marşı armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u, ve bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor ve Mehmet Akif’in dileğini bir kez daha yineliyorum: “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın..!” dedi.9 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

       Alpaslan ÜNÜVAR

       Belediye Başkanı

E-BELEDİYE

KVKK

WEBTAPU