ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret1283331
ÜYELİK

CUMHURİŞYETİMİZİN 100. YILINDA FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ YOĞUN BİR KATILIMLA COŞKU İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında bugün saat 20:00’ de Gülnar Hükümet Konağı önünden başlayan fener alayı yürüyüşü yoğun bir katılımla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Fener Alayı yürüyüşüne; İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Ziya YAKTI, Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Sayın Oğuzhan CERİT, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Tevfik KALEMCİ, Ülkü Ocakları Gülnar İlçe Başkanımız Sayın Kürşat DENİZ, belediye meclis üyelerimiz, öğrencilerimiz ve binlerce vatandaşımız katılım sağladı.

Cumhuriyet yürüyüşüne katılan vatandaşlarımız ellerinde meşaleler ve Türk Bayrakları ile bando ve marşlar eşliğinde, Gülnar’ı yürüyüş boyunca adeta kırmızı beyaza boyadılar.

Yürüyüşte Gülnar Belediyemiz tarafından vatandaşlara Türk Bayrağı ve meşale dağıtımı yapıldı.

Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşun 100. yıldönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Birlik olarak, Milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. YılI kutlamaları kapsamında İlçemizde düzenlenen Cumhuriyet ve Fener Alayı Yürüyüşümüzü binlerce vatandaşımızın katılımıyla büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirdik. Bu güzel günde göğsümüzü kabartan gençlerimize, bu coşkuyu sağlayan tüm vatandaşlarımıza, Cumhuriyet yürüyüşümüze katılan herkese çok teşekkür ederiz. Birlik ve beraberlik içinde nice 100 yıllara. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız ve Cumhuriyetimizin 100. yılı Kutlu Olsun. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün İstiklal Kahramanlarımızı ve Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.55 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

           Alpaslan ÜNÜVAR

            Belediye Başkanı

E-BELEDİYE

KVKK

WEBTAPU