ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret1283332
ÜYELİK

GÜLNAR'DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN KATILIM

GÜLNAR'DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN KATILIM

Gülnar Kaymakamlığımız, Gülnar Belediyemiz ve Türk Kızılay'ı işbirliğiyle Gülnar'da kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kızılay Kan bağışı merkezini İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Ziya YAKTI ve Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR birlikte ziyaret edip Kızılay çalışanlarımıza kolaylıklar dileyerek kampanyaya destek verdiler.

Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR'a Türk Kızılay’ına 35 ünite kan bağışı yaptığı için altın madalya verildi.

Başkan ÜNÜVAR'a altın madalyası Gülnar Kaymakamımız Sayın Yusuf Ziya YAKTI ve Kızılay Kan Merkezi Doktoru Sayın Hasan AÇIK tarafından takdim edildi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Ziya YAKTI;" Kan insan vücudunun temel gereksinimlerinden bir tanesidir. Her an her insan hasta olabilir, kana ihtiyaç duyabilir. Toplumsal ihtiyacımızı karşılamak, hastanelerde vatandaşlara yardımcı olabilmek amacıyla vatandaşımızın kan bağışında bulunmasında fayda bulunmaktadır. Biz de Gülnar Belediyemiz ile birlikte Kızılay işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenledik. Bir kişinin vereceği kan diğer insanlara şifa oluyor.. Kan bağışı kampanyasına katkı sağlayan, tüm kurumlarımıza, vatandaşlarımıza, Kızılay'a ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kan bağışının önemine dikkat çeken Başkan ÜNÜVAR, “Aslında en önemli şey paylaşmak, ihtiyacı olana yardım elini uzatmak. Türk Kızılay’ı gibi kuruluşlarımızın çalışmaları sayesinde unutmaya başladığımız değerleri yeniden hatırlıyoruz. Dünyayı iyilikle, şefkatle ve paylaşımcı olursak ayakta tutabiliriz" dedi.

Ayrıca kendisinin Organ Bağışçısı olduğunu da belirten Başkan ÜNÜVAR, Kan acil değil her zaman ihtiyaçtır. Türk Kızılay'ına kan bağışında bulunarak umut olun, hayat kurtarın. Kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza ve Kızılay çalışanlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.27 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

           Alpaslan ÜNÜVAR

            Belediye Başkanı

E-BELEDİYE

KVKK

WEBTAPU