ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret1296541
ÜYELİK

BAŞKAN ÜNÜVAR'IN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR, bugün gece idrak edilecek Miraç Kandilinin tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, sağlık ve huzura vesile olmasını diledi.

Yüce dinimiz İslâm’ın en önemli gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kutlanan Miraç’ın, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu” vurgulayan Başkan ÜNÜVAR mesajında; “  İnanç dünyamızda vazgeçilmez bir yere sahip olan Miraç Kandili’ni en iyi şekilde idrak etmemiz gerekir. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) miraca çıkışının anlamını kavramalı ve insan olarak vazifelerimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışmalı, bu gece vesilesiyle insanları birbirine yakınlaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak işler yapmanın yollarını aramalıyız.

Acısını tam bir yıldır yüreğimizde hissettiğimiz Kahramanmaraş merkezli  asrın felaketi 6 şubat 2023 depremlerinin 1. yıl dönümünde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet ve dualarla anıyor, depremden etkilenen tüm illerimizde yaraların en kısa sürede tamamen sarılacağına inanıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Rabbim o acıları bir daha yaşatmasın. Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü afetlerden korusun.

Miraç Kandilimizin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Dualarımızın kabul olması dileğiyle Miraç Kandilimiz mübarek olsun" ifadelerini kullandı.74 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

           Alpaslan ÜNÜVAR

            Belediye Başkanı

E-BELEDİYE

KVKK

WEBTAPU