ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret1296542
ÜYELİK

MESİRE ALANI

Mesire Alanı

50 Yıllık Çöplüğü  Mesire Alanına Çevirdik

 

Bir çok il ve ilçenin halen süren çöplük problemi vardır. Bu bir il veya ilçenin kurtulması çok zor bir sorunudur. Çünkü çöplük demek hem koku, hem mikrop yuvası hem de pis bir görüntü demektir.

Aynı sorun Gülnar'ımızı da tehdit etmekteydi. Sarıkavak mahallemizin güneyinde, eskilerin deyişi ile Deve Taşı’nda bizim de acilen çözüm bekleyen bir çöplüğümüz mevcut idi.

Bu güne kadar hiç kimsenin ortadan kaldırmaya çalışmadığı 50 yıllık çöplük halkımızı rahatsız ediyordu.

Biz Belediye olarak halkımızın bu sorununa daha fazla büyümede bir çözüm getirilmesi gerektiğini düşündük.

Her zaman olduğu gibi kendi imkanlarımızı kullanacaktık.

Önce bu çöplüğün kapatılması gerekiyordu. Kendi araçlarımızla önce tonlarca hafriyat taşıyıp çöplüğün üzerini tamamen kapat-tık.Böylelikle Gülnar'ımızı tehdit eden pislik ve mikrop yuvası çöplüğü temizledik.

Daha sonra, yapılan dolgu sayesinde geniş bir kullanım alanı ortaya çıktı. Bu alanı halkımızın hizmetine sunmayı düşündük.

Gülnar'ımızın kültürel bir faaliyet alanı olmayışı, bizi burayı bu alanda kullanmaya sevk etti.

Hiç vakit kaybetmeden yetkililerle görüşmelere başladık. Israrlı isteğimiz sayesinde gerekli izinleri alıp işe başladık. 

Önce alanımızı çimlendirdik.Yeni fidanlar ektik. İnsanların oturup hem dinlenebilecekleri hem de piknik yapa bilecekleri masa ve oturaklar yaptık.

Çocuklarımızın gönlünce oynaya bilecekleri ‘Şener Güngör’ parkını yaptık. Mümkün olan her yeri tamamen çimle kapladık.

Gülnar'ın 50 yıllık çöplüğü artık yerini tamamen yeşil bir alana bıraktı.Daha sonra burada kültürel faaliyetlere başladık.

Üzüm ve Elma Festivali yaptık. Yaptığımız festival hem içerden gelen, hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından oldukça beğenildi. Beklediğimizin üstünde bir katılım oldu. Bu da bizi çok sevindirdi. Önceleri sesimizi fazla duyuramadık. Ama artık Üzüm ve Elma Festivalimiz gelenekselleşti. 

Tüm köylerimizden, diğer ilçelerimizden, il merkezimizden değişik dalda branşlaşmış insanların katılımı ile festivalimiz daha da büyüdü. 

Bazı firmalar stand kurup ürünlerini tanıttılar. Spor müsabakaları düzenledik. Özellikle geleneksel sporumuz olan güreş müsabakaları oldukça ilgi topladı.

Biz de bu sayede ürettiğimiz meyveleri, daha önemlisi Gülnar'ımızı tanıttık. Sesimizi herkese duyurmaya çalıştık. Gülnar halkının misafir perverliğini gösterip konuklarımızla kültür alışverişinde bulunduk.

Gelecek yıl daha fazla etkinlik yapıp sesimizi daha fazla duyurmak istiyoruz. 

           Alpaslan ÜNÜVAR

            Belediye Başkanı

E-BELEDİYE

KVKK

WEBTAPU